کاربر عزیز،
به وبسایت تور ترکیه ، تور استانبول ، دیدنی های ترکیه ، هتل های ترکیه ، بلیط ترکیه خوش آمدید

کاخ توپ‌کاپی استانبول

 
تور استانبول یکی از متنوع ترین تورهای ترکیه است : تفریحات استانبول برای همه سنین ، دیدنی های استانبول برای علاقمندان به هنر و تاریخ کشور ترکیه و مراکز خرید استانبول برای دوستداران خرید ، همه و همه در این شهر اوراسیایی در انتظار شماست . یکی از مکان های دیدنی استانبول ، کاخ توپ‌کاپی استانبول است که در زیر با آن آشنا می شوید.  

http://www.turkeyhotel.ir

کاخ توپ‌کاپی استانبول

http://www.turkeyhotel.ir
 از دیدنیهای استانبول ، کاخ توپ‌کاپی  ، نخستین کاخ عثمانی است که بعد از فتح بزرگ امپراتوری، در قرن ۱۵ میلادی به دستور محمد دوم ساخته شد. کاخ توپ‌کاپی استانبول ، در محل تلاقی تنگه‌ی بُسفُر، گلدن هورن و دریای مرمره قرار گرفته است؛ مکانی که بنای شهر استانبول -برای اولین بار در دوران باستان و توسط رئیس مگاریان‌ها، بیاز- در سده‌ی هفتم پیش از میلاد، در آن گذاشته شد. این کاخ، یکی از زیباترین مناظر استانبول را دارد. برعکس کاخ‌های اروپایی، توپ‌قاپی تنها یک ساختمان ساده‌ی تاریخی نیست، بلکه مجموعه‌‌ای است، که از چندین کلاه‌فرنگی و باغ، بر نوک یک شبه جزیره‌ی تاریخی و در مدخل گلدن هورن ساخته شده است. سلطان‌های عثمانی برای مدت ۴۰۰ سال در کاخ توپ‌کاپی استانبول زندگی کردند. در اوج دوران شکوفایی، ۸ تا ۱۰ هزار نفر در این کاخ زندگی می‌کردند که بیشترشان سربازهای پیاده نظام بودند.

http://www.turkeyhotel.ir

کاخ توپ‌کاپی استانبول

http://www.turkeyhotel.irroyalty-free-rf-museum-clipart-illustration-by-bnp-design-studio-stock-sample-1059370-qpr

  در سال ۱۹۲۴ کاخ توپ‌کاپی استانبول تبدیل به موزه شد و امروزه یکی از جالب‌ترین موزه‌های استانبول و به شمار می‌رود. دیدنی‌ترین تالارهای توپکاپی شامل خزانه‌داری، آثار مذهبی اسلامی، لباس‌های سلطان‌ها، دیوان، حرم، آشپزخانه‌هاو سالن ظروف چینی‌اند.

http://www.turkeyhotel.ir

http://www.turkeyhotel.ir

http://www.turkeyhotel.ir

کاخ توپ‌کاپی استانبول

 

قیمت بلیط ورودی کاخ توپ‌کاپی ۲۰ لیر و ساعات همه روزه از ۹ صبح تا ۵ بعدازظهر می‌باشد .نظرات مطلب

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic