کاربر عزیز،
به وبسایت تور ترکیه ، تور استانبول ، دیدنی های ترکیه ، هتل های ترکیه ، بلیط ترکیه خوش آمدید

کمپین Universal App در گوگل ادز


آشنایی با تبلیغات یونیورسال اپ در گوگل

کمپین های نصب اپ در گوگل از نوع کمپین های خودکار هستند که شما را قادر می سازند هم نصب بگیرید و هم اکشن هایی درون برنامه ای بگیرید (مثل اولین مرتبه باز کردن اپ، خرید کردن، ثبت نام درون اپ یا موارد دیگر). این تبلیغات فقط برای اپ های اندرویدی و آی او اس امکان پذیر است و در حال حاضر بهترین راه برای افزایش نصب اپلیکیشن، استفاده از همین تبلیغات یونیورسال اپ در گوگل است.


تبلیغات نصب اپ گوگل در کجاها دیده می شود؟

راهنمای فوری کمپین Universal App در گوگل ادز

این تبلیغات، اپلیکیشن شما را در جایگاه (Placement) های متنوع تبلیغات گوگل یعنی در پلتفرمها، سایت ها و اپ های متعددی نشان میدهد:

  • نتایج جستجوی گوگلتبلیغات نصب اپ در نتیج جستجوی گوگل
  • تبلیغات گوگل پلی (جستجو و بخش های داخلی آن البته در صورتی که اپلیکیشن شما اندرویدی باشد)

تبلیغات نصب اپلیکیشن در گوگل پلی

  • یوتیوب (صفحه جستجو، در صفحات ویدیو)
  • دریای سایت های عضو شبکه نمایش گوگل از جمله جی‌میل

وقتی شما متون تبلیغاتی را نوشتید، لوازم گرافیکی را هم اضافه کردید و هدف کمپین، بودجه و قیمت پیشنهادی خود برای هر نصب (بید) را تعیین کردید، گوگل ادز به صورت خودکار تبلیغات شما را تولید می کند و آنها را متناسب با هر بستر نمایشی تغییر و نمایش می دهد. به مرور زمان سیستم یادگیری ماشین گوگل بهترین ترکیب های متن و تصویر را پیدا می کند تا بهترین نتایج (کلیک، نصب یا کانورژنی که در اکانت تنظیم کرده اید) برای شما به دست آید.

اهداف کمپین universal app را انتخاب کنید

وقتی هدفی برای کمپین نصب اپلیکیشن انتخاب می کنید در واقع گوگل را ملزم می کنید که چگونه سیستم قیمت گذاری و هدف گیری مخاطبین را تنظیم کند. در این فرض شما دو انتخاب دارید:

  • پرداخت به ازای نصب (Cost per install (CPI

این به گوگل می گوید که تا جایی که میتوانی برای من نصب بگیر، البته محدودیت بودجه مرا هم در نظر بگیر! در این حالت بید شما بیانگر سقف هزینه است که بابت هر نصب موفق حاضرید بپردازید.

  • پرداخت به ازای یک عمل خاص (Cost per action (CPA

در این صورت، به گوگل اعلام می کنید که بیشترین نصب ممکن را از کسانی بگیر که بیشتر مایلند یک اکشن یا کار ارزش آفرین (مثل خرید یا عضویت یا …) را در اپلیکیشن انجام دهند. در این جا هم محدودیت تعداد نصب به محدودیت بودجه شما وابسته است. قیمت پیشنهادی شما برای هر نصب مقداری است که حاضرید بابت انجام آن کار ارزش آفرین بپردازید. اگر شما چنین هدفی را در کمپین خود انتخاب کنید می بایست اول conversion tracking (ردیابی انجام اکشن های هدف) را فعال کنید تا گوگل ادز بتواند اطلاعات کاربرانی را که اکشن های ارزش آفرین درون اپ را انجام می دهند جمع آوری کند. نگران نباشید! در ادامه مطلب در مورد اکشن ها و مشتری های ارزش آفرین بیشتر توضیح می دهیم.

در کمپین های یونیورسال اپ، فعالیت های کاربر را چطور ردیابی کنیم؟

برای اینکه کمپین Universal App در گوگل ادز بتواند بیشترین نصب ها را از مشتریان بالقوه ارزشمند شما بگیرد باید داده های مشتری های ارزش آفرین کنونی شما را داشته باشد. (منظور از مشتری ارزش آفرین، کاربری است که کاری ارزشمند از دید شما را درون اپ انجام دهد هر چند کار او در نگاه اول، ارزش ریالی مستقیمی به همراه نداشته باشد اما در دراز مدت درآمدزا شود یا مقدمه درآمد زایی اپ شما شود مثل ثبت نام رایگان درون اپلیکیشن). با ردیابی انواع مختلف اکشن هایی که کاربران درون اپ شما انجام می دهند، گوگل یک دیتابیس غنی درست می کند که می تواند از آن در راستای بهینه سازی کمپین در راستای اهداف تعریف شده درون اپ استفاده کند.
شما با استفاده از نرم افزار فایربیس متعلق به گوگل که ابزاری رایگان و شبیه گوگل آنالیتیکس است می توانید داده های مربوط به استفاده کاربران از اپلیکیشن و میزان درگیر شدن آنها (engagement) را به دقت بررسی کنید. همچنین می توانید صدها گزارش مختلف از رخدادها و اکشن های کاربران بگیرید و آنها را بر اساس رفتارشان درون اپ گروه بندی کنید (segmentation) و آنها را در فعالیت های بازاریابی خود به صورت هدفمند تحت تاثیر قرار دهید.

راهنمای فوری کمپین Universal App در گوگل ادز
در اینجا لازم است با اصطلاح Conversion window یا فاصله تبدیل هم آشنا شوید که به معنای فاصله زمانی است که یک کاربر پس از کلیک روی تبلیغات نصب اپ، اکشن مورد نظر شما را درون اپ انجام دهد. اگر اکشن مطلوب شما در این فاصله انجام شود می توان آن را به کلیک کاربر روی هر تبلیغی، نسبت داد. همچنین شما می توانید این فاصله زمانی که به صورت پیشفرض روی ۳۰ روز تنظیم شده را تغییر دهید.

چطور یک کمپین نصب اپلیکیشن در گوگل ادز بسازیم؟

برای شروع ساخت کمپین Universal App در گوگل ادز ابتدا باید وارد اکانت گوگل خود شوید و بعد وارد Google Ads شوید و از منوی سمت چپ Campaigns را انتخاب کنید.
سپس دکمه + را برای ساخت کمپین کلیک کرده و از انواع هدف کمپین، App promotion را انتخاب کنید. و در ادامه نوع کمپین را App انتخاب کنید.
در مرحله بعد باید پلتفرم اپلیکیشن خود را انتخاب کنید (اندروید یا iOS) را برگزینید و نام اپلیکیشن خود را از لیست گوگل پلی یا اپ استور مشخص کنید. (اپلیکیشن شما باید در یکی از این ۲ استور موجود باشد)
در ادامه، نام کمپین، متن های تبلیغاتی (Ad text idea)،در صورت وجود ویدیوی معرفی اپ و تصاویر مرتبط را آپلود کنید. همچنین می توانید از بنرهای تعاملی Html5 هم استفاده کنید.

راهنمای فوری کمپین Universal App در گوگل ادز
اگر موارد اختیاری را آپلود نکنید، گوگل خودش دست به کار شده و از درون اپ شما چندین تصویر پیدا و استفاده می کند البته پیش نمایش تبلیغات خود را می توانید در سمت راست پنل مشاهده کنید.

در مرحله بعد برای راهنمای فوری کمپین Universal App در گوگل ادز باید زبان و مناطق جغرافیایی کاربران هدف تبلیغات را مشخص کنید. توجه داشته باشید که نقطه جغرافیایی کاربران هدف را درست انتخاب کنید تا بیهوده مناطقی را حذف یا اضافه نکنید. البته این مورد را هم حتما می دانید که ایران در لیست کشورها نیست!
حال نوبت به تنظیم بودجه روزانه، قیمت هر نصب یا اکشن درون برنامه ای و بهینه سازی کمپین بر اساس حجم دانلود یا اکشن های درون برنامه ای می رسد. البته سیستم قیمت گذاری (Bidding) با تمرکز بر (In-app actions) فقط برای اکانت هایی فعال است که قابلیت دنبال کردن تبدیل های درون اپی (in-app conversion) را قبلا تنظیم کرده باشند.

بعد از تنظیم هدف های مالی، دکمه Save & Continue را کلیک کنید و وارد دنیای تبلیغات گوگل شوید. البته فراموش نکنید پس از ایجاد کمپین نصب اپ، برای نصب موفق و ثمربخش باید بطور مداوم ادز خود را با توجه به پیشنهادهای داده شده. بهینه کنید.نظرات مطلب

ارسال نظر

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic